Subota, 28 Septembra, 2024
HomeSportNogometFudbalska drama na Emiratesu: Arsenal pobijedio Leicester u uzbudljivom meču

Fudbalska drama na Emiratesu: Arsenal pobijedio Leicester u uzbudljivom meču

Uvod u uzbudljivu utakmicu

Arsenal je odlično započeo susret protiv Leicestera i ubrzo ostvario prednost. Gol Gabriel Martinellija u 20. minuti najavio je uspješan nastup Topnika. Njegova asistencija Leandru Trossardu u nadoknadi prvog poluvremena povećala je prednost na 2:0.

Leicesterova izvanredna reakcija

U drugom dijelu igre, Leicester je iznenadio sve prisutne. James Justin, desni bek tima, postigao je dva gola. Prvi gol došao je u 47. minuti, a drugi spektakularnim volejem u 63. minuti, što je izjednačilo rezultat.

Drama do samog kraja

Arsenal nije odustao, borili su se za povratak u vođstvo. Nakon kornera u 95. minuti, Leandro Trossard je postigao svoj drugi gol i donio prednost svom timu. Na kraju, Kai Havertz je u 99. minuti postavio konačnih 4:2.

Nevjerovatni rekordi u Premiershipu

Ovaj susret oborio je dva impresivna rekorda u Premiershipu, uključujući i Palmerove golove. U drugom zanimljivom meču, Chelsea je ostvario pobjedu od 4:2 protiv Brightona, svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu.