Nedjelja, 29 Septembra, 2024
HomeSportNogometFrancuska uvjerljiva protiv Luksemburga, debi za Mirzu Mustafića

Francuska uvjerljiva protiv Luksemburga, debi za Mirzu Mustafića

Francuska fudbalska reprezentacija prošla je još jedan test u pripremama za nadolazeće Evropsko prvenstvo. Sinoć su “Tricolori” lako savladali selekciju Luksemburga rezultatom 3:0.

U meču koji je odigran u sklopu pripremnog perioda, Francuzi su dominirali na terenu. Randal Kolo Muani, Jonathan Clauss i zvijezda Kylian Mbappe bili su strijelci za Francusku. Ova pobjeda daje dodatno samopouzdanje igračima i treneru Didier Deschampsu pred EP.

Ipak, ova utakmica pamtit će se i po debiju Mirze Mustafića, veznog igrača FK Sarajevo, koji je zaigrao za gostujuću selekciju. Mustafić je ušao u igru u 44. minuti umjesto povrijeđenog Sebastiena Thilla. Nažalost, mladi nogometaš je i sam pretrpio povredu i morao je izaći iz igre u 55. minuti. Ipak, njegov debi za nacionalni tim ostat će zabilježen u njegovoj karijeri.

Mirza Mustafić je rođen u Luksemburgu, ali je karijeru započeo u Bosni i Hercegovini, igrajući za omladinske selekcije. Nakon što je dobio poziv za seniorsku selekciju Luksemburga, 25-godišnjak je iskoristio priliku da zaigra protiv renomiranog protivnika i ostvari svoj san.

Trener Luksemburga, Vahid Selimović, sjedio je na klupi tijekom ove utakmice. Selimović je dojučerašnji nogometaš FK Željezničar i prepoznatljivo lice bh. nogometnog svijeta.

Francuska se sada okreće predstojećem Evropskom prvenstvu, gdje će imati za cilj osvojiti titulu evropskog prvaka. Nakon uvjerljive pobjede protiv Luksemburga, očekuje se da će francuski tim biti ozbiljan konkurent na ovom turniru.