HomeSportKosarkaFrancuska savladala Njemačku i plasirala se u finalu Olimpijskih igara

Francuska savladala Njemačku i plasirala se u finalu Olimpijskih igara

U uzbudljivoj polufinalnoj utakmici Olimpijskih igara, košarkaška reprezentacija Francuske savladala je Njemačku rezultatom 70:68. Ovaj trijumf omogućava Francuzima da se bore za zlatnu medalju.

Dominacija Njemačke na početku utakmice

Nijemci su odlično započeli meč, poveli su 25:18 nakon prvih deset minuta igre. Ipak, u drugoj četvrtini, njihove greške su bile presudne. U ovom periodu, košarkaši Njemačke ubacili su samo osam poena, što je Francusku dovelo do izjednačenja na poluvremenu.

Trikoloari preuzimaju kontrolu

Nakon odmora, Francuska je pokazala superiornu igru. U trećoj dionici održavali su vodstvo, a na početku četvrtog perioda uspjeli su izgraditi dvocifrenu prednost od 63:53. Njemačka se činila bez šanse za povratak, ali Franz Wagner se nije predavao.

Drama do samog kraja

Na 40 sekundi do kraja, Wagner trojkom smanjuje razliku na 70:68. Ipak, Francuska je uspjela zadržati prednost do kraja, osiguravši tako mjesto u finalu. Njemačka nije mogla iskoristiti svoju ranu prednost i padaju iz konkurencije za medalje.