Nedjelja, 30 Juna, 2024
HomeTenisFonseca eliminirao Džumhura na turniru u Ujedinjenom Kraljevstvu

Fonseca eliminirao Džumhura na turniru u Ujedinjenom Kraljevstvu

Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur poražen je od Brazilca Fonsece na turniru u Ujedinjenom Kraljevstvu. Meč je trajao nešto više od sat vremena, a rezultat je bio 6:1, 7:5 u korist Fonsece.

Džumhur je loše započeo meč i odmah je izgubio svoj prvi servis. Fonseca je iskoristio ovu priliku i osvojio break, te potom još jedan na šestom gemu. Nakon toga, povratka za Džumhura nije bilo.

Drugi set je započeo spektakularno, sa pet uzastopnih breakova. Fonseca je uspio zadržati prednost, ali se Džumhur vratio u osmom gemu i izjednačio na 4:4. Međutim, Fonseca je uspio još jednom osvojiti break koji mu je bio dovoljan za osvajanje seta i meča.

Fonseca će u osmini finala na ovom turniru igrati protiv Britanca Billyja Harrisa, koji se trenutno nalazi na 183. mjestu na ATP listi.

Ovo je još jedan poraz za Džumhura u posljednje vrijeme, ali nadamo se da će se on uspjeti vratiti u formu i ostvariti bolje rezultate u budućnosti.