Nedjelja, 7 Jula, 2024
HomeSportNogometFK Sarajevo uvjerljivo pobjedio Željezničar i obranio titulu prvaka

FK Sarajevo uvjerljivo pobjedio Željezničar i obranio titulu prvaka

Sarajevo je danas na svom terenu u TC Butmir ostvarilo važnu pobjedu protiv ljutog rivala Željezničara rezultatom 3:0. Bordo tim je pokazao sjajnu igru, te su zasluženo obranili titulu prvaka.
Utakmica je započela uzbudljivo, a već u 21. minuti Seid Pramenković je zatresao mrežu Plavih i doveo Sarajevo u vodstvo od 1:0, što je bio rezultat prvog poluvremena. Bakir Nurković je u 68. minuti udvostručio vodstvo Sarajeva, a samo dvije minute kasnije Harun Pločo je postavio konačnih 3:0.

Sa ovom pobjedom, Sarajevo je nakon 25 odigranih kola ostvarilo nedostižnu prednost od 60 bodova, tri boda više od drugoplasiranog Zrinjskog. Osim toga, Sarajevo ima i bolji međusobni omjer u odnosu na Zrinjski.
Ovo je druga uzastopna titula prvaka za Sarajevo, koji su prošle godine također osvojili naslov najbolje juniorske ekipe u državi.

Ova uvjerljiva pobjeda je velika satisfakcija za navijače Sarajeva, koji su s ponosom slavili još jedan uspjeh svoje ljubimce. Bordo tim je pokazao odličnu formu i kvalitetu igre, što je rezultat kontinuiranog rada i zalaganja cijelog tima.

Slijedi im veliki uspjeh i treće uzastopno predstavljanje Bosne i Hercegovine u kvalifikacijama za Ligu prvaka. Navijači s nestrpljenjem očekuju nove uspjehe svog omiljenog kluba.

Obrana titule prvaka je svakako velika čast i dokaz da se upornost i trud uvijek isplate. Sarajevo ima svijetlu budućnost, a njihovi navijači sa zadovoljstvom gledaju daljnji napredak kluba.