Organizacija vjencanja
HomeSportNogometFiorentina slavi pobjedu protiv Milana u uzbudljivom susretu

Fiorentina slavi pobjedu protiv Milana u uzbudljivom susretu

Uvod u meč

U uzbudljivom nogometnom susretu, Fiorentina je pobijedila Milan rezultatom 2:1. Igrači su pružili spektakularnu predstavu koja je držala navijače na rubu sjedala.

Prvi dio susreta

Već u 22. minuti, dosuđen je penal za domaćine, ali je Mike Maignan odlično odigrao i zaustavio udarac Moiesa Keana. Ipak, Fiorentina je došla u vodstvo u 35. minuti. Yacine Adli, posuđeni igrač iz Milana, postigao je gol i tako svojoj ekipi donio prednost.

U prvoj minuti sudijske nadoknade, Milan je dobio priliku za izjednačenje. Theo Hernandez preuzeo je odgovornost, ali je njegov udarac zaustavio David de Gea. Poluvrijeme je završilo rezultatom 1:0 za Fiorentinu.

Drugi dio susreta i preokret

Drugi dio donio je novu priliku za Milan. U 56. minuti dosuđen je penal, koji je izveo Tammy Abraham, no De Gea je ponovo sjajno reagovao. Milan je ipak uspio izjednačiti u 60. minuti. Christian Pulišić je nakon asistencije Hernandeza postigao fenomenalan gol.

Nažalost za Milan, radost je kratko trajala. Albert Gudmundsson je u 73. minuti ponovno doveo Fiorentinu u vodstvo. Ova pobjeda omogućila je Fiorentini da zadrži 11. mjesto na tabeli s deset bodova, dok se Milan nalazi na šestom mjestu s bodom više.

Gledajući unaprijed

Fiorentina će u narednom kolu gostovati kod Leccea, dok će Milan na svom terenu dočekati ekipu Udinesea. Očekujemo uzbudljive mečeve i fascinantnu borbu za bodove.