HomeSportNogometFermin Lopez postao najbolji strijelac Španije na Olimpijadi

Fermin Lopez postao najbolji strijelac Španije na Olimpijadi

U dramatičnoj završnici, Španija je savladala Francusku na Olimpijadi, osiguravši zlato. Iako su se našli u teškoj situaciji, Furija je uspjela preokrenuti rezultat i slaviti. Tokom regularnog dijela, Španija je imala prednost od 3:1, koju su na kraju izgubili, ali su se vratili u produžecima.

Fermin Lopez piše historiju

No, najviše pažnje večeras privukao je Fermin Lopez. Ovaj mladi nogometaš Barcelone postao je najbolji strijelac Španije na Olimpijskim igrama ikada. Lopez je dominirao tokom utakmice, postigavši dva gola koja su Španiju dovela na put do pobjede.

Preokret u utakmici

Utakmicu na Parku prinčeva započeo je Enzo Millot, koji je doveo Francuze u vodstvo u 11. minuti. Ipak, Lopez se nije predavao. On je pogađao u 18. i 25. minuti, preokrenuvši rezultat u korist Španije. Alex Baena je ubrzo povisio prednost na 3:1.

Drama u finišu

Iako su se činilo da je Španija na dobrom putu, drama nije stala. Kone je imao šansu da vrati Francusku u igru, ali je pogodio prečku. Francuska je uspjela smanjiti prednost zahvaljujući golu Maghnesa Akliouchea. Na kraju, penal za Francusku u sudijskoj nadoknadi donio je izjednačenje, ali Španija je na kraju slavila.

Ova pobjeda zasigurno će ostati zapamćena u historiji španskog nogometa.