HomeSportKosarkaFenomenalni Start Australije protiv Srbije na Olimpijadi 2024!

Fenomenalni Start Australije protiv Srbije na Olimpijadi 2024!

Na košarkaškom turniru Olimpijskih igara u Parizu 2024. godine, Australija je ostvarila izvanredan početak protiv Srbije. U prvoj četvrtini, ostvarili su nevjerojatnu prednost od 31:17. Fenomenalne igre Patty Millsa i Josha Giddeyja dominirale su terenom.

Briljantni Patty Mills i Josh Giddey

Patty Mills je u prvoj četvrtini postigao 12 poena, dok je Josh Giddey dodao 8. Zajedničkom snagom, njih dvojica su ostvarili odličan učinak sa 8 pogodaka iz 10 pokušaja.

Kontinuitet Uspjeha

Australija je nastavila sa briljantnom igrom i u drugoj četvrtini. Ubrzo su poveli sa 37:17, dok je Mills nezaustavljivo vodio svoj tim ka nevjerovatnoj prednosti od 44:20. Ipak, Srbija se uspijeva probuditi i smanjiti zaostatak na 54:42 do poluvremena.

Ključni Igrači Utakmice

Trenutno je najefikasniji igrač Patty Mills s 20 postignutih poena, dok Josh Giddey prati sa 13. Na strani Srbije, Nikola Jokić prednjači sa 11 poena, dok Marko Gudurić ima 9.

Drugo poluvrijeme počinje za petnaestak minuta. Gledaoci u Bosni i Hercegovini mogu pratiti direktan prijenos na BHT 1.

U međuvremenu, Njemačka je u prvom četvrtfinalnom meču savladala Grčku rezultatom 76:63, osiguravajući sebi mjesto u polufinalu.