Petak, 27 Septembra, 2024
HomeSportNogometFenerbahče slavio protiv Royale Union, Džeko ušao kasno u igru

Fenerbahče slavio protiv Royale Union, Džeko ušao kasno u igru

Boljitak Fenerbahčea na otvaranju meča

Na jučerašnjem susretu Fenerbahče je pokazao dobru igru protiv belgijskog kluba Royale Union. Belgijanci su imali nekoliko prilika, ali ih nisu iskoristili. Kazna za promašaje došla je u 26. minuti, kada je Soyuncu postigao gol nakon kornera.

Kontrola Fenerbahčea i autogol Royale Uniona

Nakon otvaranja rezultata, Fenerbahče je preuzeo kontrolu nad igrom. U finišu susreta, Burgess iz Royale Uniona postavlja autogol za 2:0. Ovaj rezultat dodatno je učvrstio Fenerbahčevo vođstvo.

Drama u sudijskoj nadoknadi

U sudijskoj nadoknadi, Royale Union je imao priliku izjednačiti, no penal je odbranio našev najbolji golman, Dominik Livaković. Ipak, Sykes je u 94. minuti postigao gol za konačnih 2:1.

Crveni kartoni i sljedeći izazov

Tokom susreta, obje ekipe zaradile su po jedan crveni karton. Mac Allister je isključen u 77. minuti, dok je Osayi-Samuel napustio teren u 90. minuti. Fenerbahče već u nedjelju očekuje susret protiv Antalyaspora u kojem žele nadoknaditi poraz od Galatasaraya.