Ponedjeljak, 21 Oktobra, 2024
HomeSportNogometFantastična pobjeda Građana: Gvardiol i Stones donijeli tri boda protiv Wolvesa

Fantastična pobjeda Građana: Gvardiol i Stones donijeli tri boda protiv Wolvesa

Uvod u susret

U uzbudljivom meču Premier lige, Manchester City je ostvario pobjedu protiv Wolverhamptona. Susret je održan tokom vikenda, a rezultatom 2:1, Građani su nastavili svoj sjajan niz.

Rani gol Wolvesa

Već u sedmoj minuti, Jorgen Strand Larsen je doveo Wolves u vodstvo. Njegov pogodak šokirao je goste i dodatno motivisao domaći tim.

Gvardiolov majstorski pogodak

Izjednačenje je stiglo u 33. minuti. Joško Gvardiol, nakon dodavanja Doku, izveo je spektakularan udarac. Njegov volje s desnom nogom pogodio je rašlje gola Wolvesa. Golman Jose Sa nije mogao ništa učiniti da spriječi ovaj izvanredan pogodak.

Preokret u završnici

Nakon izjednačenja, City je krenuo ozbiljno prema pobjedi. Iako su imali nekoliko prilika, odlučujući trenutak se dogodio u 96. minuti. John Stones je savršeno iskoristio priliku i postigao gol koji je donio tri boda Građanima.

Trenutno stanje na tabeli

Manchester City sada ima 20 osvojenih bodova iz osam utakmica. S druge strane, Wolverhampton se nalazi na 19. mjestu s jednim osvojenim bodom. Ova pobjeda dodatno povećava pritisak na domaći tim.