Ponedjeljak, 7 Oktobra, 2024
Organizacija vjencanja
HomeSportOstali sportoviErol Nući osvojo bronzanu medalju na takmičenju u Taekwondou

Erol Nući osvojo bronzanu medalju na takmičenju u Taekwondou

Izvanredni rezultati Taekwondo kluba Mladost Sarajevo

Na nedavnom takmičenju, Erol Nući ostvario je zapažen uspjeh. On je osvojio bronzanu medalju u kategoriji seniora do 87 kilograma. Ovaj rezultat dolazi nakon što se Nući suočavao s ozbiljnom povredom skočnog zgloba.

Bh. takmičari u borbi za medalje

Pored Nućija, uspjehe su ostvarili i Muhamed Đonko i Ibrahim Đonko. Muhamed je, u svojoj kategoriji do 68 kilograma, pobijedio u prvom kolu. Nažalost, u borbi za medalju izgubio je u tijesnoj borbi od brazilskog protivnika. Ovaj rival redovno učestvuje na prestižnom Grand Prixu.

Ibrahim Đonko, koji se takmičio u kategoriji do 63 kilograma, također je imao težak izazov. Naime, poražen je od bivšeg svjetskog prvaka, što pokazuje visoki nivo takmičenja.

Zadovoljstvo i očekivanja

Treneri TKD Mladost Sarajevo su izrazili zadovoljstvo nastupom svojih takmičara. “Jako smo zadovoljni njihovim nastupom i sveukupnim progresom”, saopćili su iz kluba.

Predstojeći izazovi

Sljedeća destinacija za članove kluba je Dutch Open G2 u Nizozemskoj. Takmičenje se održava za desetak dana, a iz kluba očekuju nove dobre rezultate.