HomeSportNogometErmedin Demirović donio važnu pobjedu Stuttgartu u Bundesligi

Ermedin Demirović donio važnu pobjedu Stuttgartu u Bundesligi

Demirović briljira u meču protiv Mönchengladbacha

U subotu, 14. septembra 2024. godine, Ermedin Demirović blistao je na terenu, postigavši dva gola za Stuttgart u pobjedi nad Mönchengladbachom rezultatom 2:1. Njegovi pogoci došli su kao rezultat sjajnih asistencija Fabiana Riedera.

Utakmica u prepunom stadionu

Susret je bio izuzetno uzbudljiv, a gosti su preuzeli vodstvo u drugom poluvremenu. U 58. minuti, Rieder je ubacio loptu u sredinu, a Demirović je bio na pravom mjestu da je sprovede u mrežu. Ovaj gol doveo je Stuttgart u vodstvo 2:1.

Ponovo na listi strijelaca

Demirović nije stao samo na jednom pogotku. Tri minute nakon prvog gola, ponovo je bio precizan, još jednom zahvaljujući Riederovoj asistenciji. Ovime je povećao prednost Stuttgarta na 3:1, učvrstivši pobjedu svoje ekipe.

Tok susreta

Meč je započeo uzbudljivo, a Denis Undav prvo je pogodio za goste, dok je domaći igrač Alassane Plea izjednačio rezultat. Međutim, Demirović je svojom igrom osigurao tri veoma važna boda svojoj ekipi.

Ovim nastupom Demirović se dodatno afirmisao kao ključni igrač Stuttgarta u trenutnoj sezoni Bundeslige.