HomeSportNogometErik ten Hag spašava svoju poziciju pobjedom protiv Brentforda

Erik ten Hag spašava svoju poziciju pobjedom protiv Brentforda

Prijetnja otkazom za Ten Haga

Tokom teške sedmice, Erik ten Hag bio je na rubu otkaza na klupi Manchester Uniteda. Održan je sedmosatni sastanak u Londonu, na kojem su prisustvovali čelnici kluba. Na sreću, odlučeno je da se Nizozemcu produži “život” na klupi, barem na neko vrijeme.

Pobjeda koja je značila sve

Nakon što se našao pod pritiskom, “neuništivi” Ten Hag uspio je osigurati pobjedu koja mu je spasila poziciju. Manchester United je igrao protiv Brentforda i uspio je ostvariti težak preokret. Gosti su poveli golom Ethana Pinnocka iz kornera u finišu prvog poluvremena, što je dodatno pojačalo Ten Hagove brige.

Spasilačka akcija Crvenih đavola

U drugom poluvremenu, United je pokazao borbeni duh. Alejandro Garnacho i Rasmus Hojlund bili su junaci preokreta, koji je donio pobjedu crvenim đavolima. Ova pobjeda sigurno će umanjiti pritisak na Ten Haga.

Uzbudljiv vikend premijerligaških utakmica

Osmo kolo Premier lige donijelo je dodatna uzbuđenja. Aston Villa je nakon preokreta savladala Fulham rezultatom 3:1. S druge strane, Newcastle je doživio poraz od Brightona kod kuće (0:1), dok su Southampton i Leicester odigrali neodlučeno (2:2) u jednom od najzanimljivijih mečeva.