Utorak, 2 Jula, 2024
HomeSportNogometEngleska poražena od Slovačke na Evropskom prvenstvu

Engleska poražena od Slovačke na Evropskom prvenstvu

Engleska fudbalska reprezentacija doživjela je poraz od Slovačke u meču na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj. Utakmica je bila veoma izjednačena, ali su Slovaci bili konkretniji i uspjeli postići jedini gol na meču.

Prvi ozbiljniji pokušaj na meču imao je David Hancko iz slovačke reprezentacije, ali je njegov udarac otišao pored gola Engleske. Englezi su uzvratili udarcem glavom Harryja Kanea, ali je lopta završila pored gola.

U 25. minuti uslijedio je šok za Englesku kada je Ivan Schranz iskoristio kontru i pogodio za vodstvo Slovačke. Ovo je bio Schranzov treći gol na turniru, što ga je dovelo na prvo mjesto liste strijelaca.

Englezi su krenuli ofanzivnije u drugom poluvremenu, ali su pogoci Phila Fodena i Harryja Kanea poništeni zbog ofsajda. Slovaci su imali priliku za drugi gol iz udaljenog udarca, ali je lopta otišla pored gola.

Na kraju, Slovačka je uspjela sačuvati prednost i zabilježiti pobjedu nad Engleskom rezultatom 1:0. Ovaj poraz stavlja Engleze u nezavidan položaj na turniru i dodatno im otežava put ka daljoj fazi takmičenja.

Ova utakmica je pokazala da ništa nije sigurno na Evropskom prvenstvu, te da je svaki tim sposoban da iznenadi. Slovačka je dokazala svoju kvalitetu, dok će Englezi morati dati sve od sebe u preostalim mečevima kako bi ostvarili svoje ciljeve na turniru.