Srijeda, 26 Juna, 2024
HomeSportNogometEngleska pobjedom nad Srbijom krenula u svoj pohod na osvajanje Eura

Engleska pobjedom nad Srbijom krenula u svoj pohod na osvajanje Eura

Reprezentacija Engleske je svoj prvi meč na Europskom prvenstvu započela pobjedom nad Srbijom rezultatom 1:0. Utakmica je bila puna uzbuđenja i prilika s obje strane.

Već u 13. minuti susreta, Engleska je povela iz prve prave prilike. Bukayo Saka je fantastično ubacio s desne strane, a Jude Bellingham je glavom pogodio za vodstvo Gordog Albiona. Sedam minuta kasnije, Srbija je zaprijetila preko Aleksandra Mitrovića, ali njegov udarac otišao je pored gola.

U 26. minuti, Engleska je imala izuzetno opasnu situaciju ispred gola Srbije, ali Harry Kane je zakasnio na sjajno proigravanje Kylea Walkera. Pred kraj prvog poluvremena, Filip Kostić se povrijedio te ga je Dragan Stojković zamijenio defanzivcem Filipom Mladenovićem.

U drugom dijelu susreta, reprezentacija Srbije krenula je po izjednačenje rezultata, ali nisu uspjeli stvoriti konkretne prilike. S druge strane, Engleska je imala priliku udvostručiti svoje vodstvo u 77. minuti, ali fantastično obranom se istakao srpski golman Rajković.

Pet minuta kasnije, Srbija je imala najbolju priliku na utakmici, ali udarac Vlahovića je odbio Pickford. No, golman Engleske nije bio sam u obrani, jer je sudjelovao i Harry Kane koji je s gol linije spasao svoju ekipu.

Do kraja susreta, Srbija je pokušala napraviti pritisak na gol Engleske, ali nisu uspjeli stvoriti ozbiljniju priliku za pogodak. Tako je Engleska opravdala status prvog favorita Eura i započela svoj pohod na osvajanje titule prvaka Europe.

Ova pobjeda donosi veliko samopouzdanje engleskim igračima u nastavku turnira. Nakon što su prošli put poraženi u finalu od Italije, Engleska ima velike ambicije da ovog puta dođu do konačne pobjede.

U sljedećem meču, Engleska će se suočiti s jakom ekipom, ali sigurno će dati sve od sebe da nastave niz pobjeda i ostvare svoj san o osvajanju Eura.