Srijeda, 26 Juna, 2024
HomeSportNogometEngleska pobjeda na meču protiv Srbije nakon napetog susreta

Engleska pobjeda na meču protiv Srbije nakon napetog susreta

U jednoj napetoj utakmici, Engleska je uspjela stići do teške pobjede od 1:0 nad Srbijom. Utakmica je bila izuzetno izjednačena, s obostranim pritiskom i prilikama za obje ekipe.

Nakon 90 minuta regularnog vremena, sudija je odredio četiri minute nadoknade. U tim posljednjim minutama, Srbija je imala nekoliko prilika za izjednačenje. U 89. minuti, Sijeva je ponovo bio ispred gola Engleske, nakon ubačaja Mladenovića, ali nažalost nisu uspjeli postići gol. Šut Milinković-Savića također nije urodio plodom.

U 86. minuti, Engleski trener Mainoo je odlučio izvršiti zamjenu i strikera jedinog gola na meču, Bellinghama. Ova izmjena je pomogla Engleskoj da se malo oslobode pritiska i zadrže svoju prednost.

Treba napomenuti da je tokom ove napete utakmice, selektor Srbije, Piksi, zaradio žuti karton zbog prigovora sucima.

Ova pobjeda je bila izuzetno važna za Englesku, koja je pokazala hrabrost i izdržljivost tokom cijelog meča. Srbija također zaslužuje pohvale za izvanrednu igru u nastavku utakmice, iako nisu uspjeli postići gol.

Fotografija susreta koju je objavila EPA-EFE, prikazuje trenutke napetosti i fokusa igrača na terenu.

Ova utakmica je pokazala koliko su oba tima bila angažirana i spremna na borbu. No, na kraju je Engleska izašla kao pobjednik i time se približila ostvarenju svog cilja na ovom turniru.

[Slika: EPA-EFE]