HomeSportNogometEngleska ostvarila preokret protiv Nizozemske i plasirala se u finale protiv Španije

U izuzetno napetoj utakmici polufinala, Engleska je uspjela ostvariti preokret i pobijediti Nizozemsku rezultatom 2:1. Nizozemska je povela u 7. minuti izvanrednim golom Simonsa, ali Englezi su brzo uzvratili preko Kanea iz penala u 18. minuti.

Prvo poluvrijeme donijelo je mnogo uzbuđenja i nekoliko pogodaka u okvir gola. Nizozemska je imala priliku da udvostruči svoje vodstvo, ali Dumfries je pogodio prečku. S druge strane, Foden je udarcem uzdrmao okvir gola Nizozemske.

U nastavku utakmice nije bilo mnogo prilika za obje ekipe, ali rezervista Watkins je u 90. minuti postigao sjajan gol i donio Engleskoj veliku pobjedu. Engleska će u nedjelju u Berlinu igrati protiv Španije u finalu. Utakmica se očekuje veoma zanimljiva i neizvjesna.

Ova pobjeda je veliko postignuće za englesku reprezentaciju, koja je pokazala veliki karakter i borbenost. Čini se da su Englezi spremni za finale i da će dati sve od sebe da osvoje turnir.

Očekuje nas prava nogometna poslastica u finalu između Engleske i Španije. Dva sjajna tima će se boriti za titulu i sigurno će pružiti nezaboravnu utakmicu.

Svi ljubitelji nogometa s nestrpljenjem će čekati nedjelju i finale u Berlinu. Ko će osvojiti titulu – Engleska ili Španija? Ostaje nam da saznamo.

Pratite naš portal za najnovije vijesti iz svijeta sporta i budite u toku sa događanjima na ovom turniru!