Utorak, 2 Jula, 2024
HomeSportNogometEngleska ostala živa u produžecima: Povratak Gordog Albiona protiv Slovaka

Engleska ostala živa u produžecima: Povratak Gordog Albiona protiv Slovaka

Engleska fudbalska reprezentacija, koja je prije početka Evropskog prvenstva bila glavni favorit za osvajanje titule, doživjela je pravi šok u osmini finala protiv Slovačke. Iako su Englezi bili projektovani kao pobjednici, snovi su im se mogli raspršiti nakon što su Slovaci poveli rezultatom 1:0 golom Ivana Schranza u 25. minuti susreta.

Englezi su sve do kraja pokušavali izjednačiti, a napokon su u 96. minuti uspjeli zahvaljujući golu Judea Bellinghama koji je iskoristio asistenciju Marca Guehija. Taj gol vratio je Gordi Albion u igru i produžio nadu svojim navijačima.

S snažnim pritiskom na protivničku ekipu, Englezi su uspjeli zadržati rezultat do kraja regularnog vremena. Kako nije bilo pobjednika nakon 90 minuta, gledatelji na stadionu u Gelsenkirchenu mogli su uživati u dodatnih 30 minuta susreta.

Utakmica je izazvala veliku pažnju među navijačima i ljubiteljima fudbala širom svijeta. Iako su Englezi bili u nezavidnoj poziciji, uspjeli su se izboriti za produžetak i imati još jednu priliku za preokret.

Čeka nas zanimljiv nastavak susreta, a Engleska će svakako pokušati iskoristiti svoju snagu i iskustvo kako bi došla do pobjede. Hoće li Slovaci uspjeti zadržati svoju prednost ili će Englezi stići do preokreta? Ostaje nam da vidimo.