Četvrtak, 4 Jula, 2024
HomeFitnessEmina Alagić pobjednica dm ženke utrke, donacija higijenskih uložaka udruženju Pomozi.ba

Trkački izazov od 5K uspješno je savladalo gotovo 3.000 trkačica iz cijele Bosne i Hercegovine. U velikoj konkurenciji, prvo mjesto osvojila je Emina Alagić s rezultatom 16:32, ponovivši svoj uspjeh iz prošle godine. Drugo mjesto osvojila je Alma Hrnjić s rezultatom 17:25, dok je treća najbolje vrijeme ostvarila Amela Trožić – 18:43.

Emina Alagić je izjavila kako je dm ženka utrka jedna od najljepših trka u BiH te da je vrlo ponosna na svoje vreme. Podsjetila je sve o važnosti trčanja za zdravlje te preporučila svima da se bave ovim sportom.

Ova utrka promoviše zdrave životne navike te je ove godine posvećena promociji očuvanja i unapređenja menstrualnog zdravlja žena. Učesnice su dale svoj aktivni doprinos u borbi protiv menstrualnog siromaštva jer je od svake kotizacije donirano 3.000 Jessa higijenskih uložaka udruženju Pomozi.ba.

Ajla Hadžić, menadžerica Marketinga u dm drogerie markt, izjavila je kako su trudili se unaprijediti i očuvati zdravlje žena, zaključavajući kako je važno destigmatizovati menstruaciju te omogućiti pristup higijenskim proizvodima i medicinskim uslugama potrebnim ženama u Bosni i Hercegovini.

Najbolje plasiranim takmičarkama dodijeljene su medalje, dm poklon kartice i poklon korpe. Prvo mjesto je osvojila zlatna medalja i dm poklon kartica vrijednosti 400 KM, drugo mjesto srebrna medalja i dm poklon kartica vrijednosti 300 KM, dok je treće mjesto nagradjeno brončanom medaljom i dm poklon karticom vrijednosti 200 KM. Trkačice koje su se plasirale od četvrtog do 10. mjesta dobile su dm poklon kartice vrijednosti 50 KM.