HomeVijestiBiHEmina Alagić osvajila prvo mjesto na "Stazama Bosne Srebrene"

Emina Alagić osvajila prvo mjesto na “Stazama Bosne Srebrene”

Manifestacija u Srebrenici

U Srebrenici se održala značajna sportska manifestacija “Stazama Bosne Srebrene”. Održana je utrka na 10.000 metara. Ovaj događaj organizovalo je Udruženje “Dečki u plavom” iz Sarajeva, a bio je to već četvrti put.

Ženska kategorija

Emina Alagić iz Sarajeva, članica Capital Runners 387, osvojila je prvo mjesto u ženskoj konkurenciji. Drugo mjesto pripalo je Adni Đogo, takođe iz Capital Runners 387, a treća je bila Lea Meškin iz Bugojna.

Muška kategorija

U muškoj kategoriji, Emir Hastor iz AK Goražde postigao je najbolji rezultat i osvojio prvo mjesto. Hadis Kozlo iz Kaknja zauzeo je drugo mjesto, dok je Miroslav Gligorić iz Loznica završio na trećem mjestu.

Posebna priznanja

Mirsad Siručić bio je najbrži učesnik iz Srebrenice, a Selma Alemić najbrža srebreničanka. Ova priznanja dodana su posebno kako bi se istakla lokalna postignuća.

Dječija utrka

Pored utrke na 10.000 metara, organizovana je i dječija utrka na 600 metara. Ova utrka bila je namijenjena djeci uzrasta od 6 do 14 godina i bodovana je u više starosnih kategorija.