Nedjelja, 30 Juna, 2024
HomeTenisDžumhur sa pobjedom u napetom meču do četvrtfinala turnira u Zagrebu

Džumhur sa pobjedom u napetom meču do četvrtfinala turnira u Zagrebu

Bh. teniser Damir Džumhur ostvario je pobjedu u vrlo napetom meču protiv mladog Alana Fatića. Džumhur je slavio u tri seta 6:2, 4:6 i 6:3 u duelu koji je trajao skoro dva i po sata.

Prvi set je lako pripao Džumhuru, koji je napravio dva breaka i nije dozvolio Fatiću da mu ugrozi servis. Međutim, u drugom setu situacija se potpuno promijenila. Fatić je uspio oduzeti servis Džumhuru i doći do vodstva od 2:1, koje je čuvao do kraja seta, izjednačivši rezultat na 1:1.

Odluka je pala u trećem setu, gdje se Džumhur bolje snašao. Zahvaljujući breaku iz drugog seta, uspio je osvojiti ključne poene i doći do pobjede. Trenutno je prvi nositelj turnira u Zagrebu, a u četvrtfinalu će se sastati s Nickom Hardtom iz Dominikanske Republike. Ovaj duel je na rasporedu sutra.

Zanimljivo je da je ovo peti susret između ova dva bh. tenisera u posljednjih godinu i po dana. Fatić je nešto uspješniji s tri pobjede u odnosu na Džumhurove dvije.

Uzbudljiva teniska borba između Džumhura i Fatića pokazala je koliko je tenis u Bosni i Hercegovini napredovao. Obojica tenisera pružaju sjajne partije i donose radost ljubiteljima tenisa u zemlji.