Nedjelja, 22 Septembra, 2024
HomeSportNogometDžeko postigao gol u velikom derbiju: Fenerbahče poražen od Galatasaraya

Džeko postigao gol u velikom derbiju: Fenerbahče poražen od Galatasaraya

Derbi u Istanbulu: Fenerbahče protiv Galatasaraya

Danas je na Šükrü Saracoğlu stadionu odigran jedan od najvažnijih derbija turskog nogometa. Fenerbahče je ugostio Galatasaray u velikom gradskoj rivalstvu. U ovoj napetoj utakmici, Edin Džeko postigao je gol iz penala u 63. minuti.

Tok utakmice

Galatasaray je poveo u 21. minuti autogolom Livakovića. Samo sedam minuta kasnije, Mertens je povećao prednost na 2:0. Gabriel Sara je postigao treći gol za Galatasaray u 60. minuti, čime je ekipa došla do velike prednosti.

Džekina borba i učinak

Džeko je s golom iz penala smanjio rezultat na 3:1. Ovo je njegov peti gol u sezoni turske Superlige, gdje je na šestom meču. Osim toga, Džeko ima jednu asistenciju. Na kvalifikacijama za Ligu prvaka postigao je četiri gola uz još jednu asistenciju.

Trenerske odluke

Trener Fenera, Jose Mourinho, odlučio je odmara Džeku u prethodnoj utakmici protiv Kasimpaše. U tom meču, Džeko je odigrao posljednjih trideset minuta. Fenerbahče je tada slavio s rezultatom 3:0.

Tabela Superlige

Galatasaray se ovom pobjedom učvrstio na vrhu tabele sa 18 bodova, dok Fenerbahče zauzima drugo mjesto sa 13 bodova. Razlika između ekipa sada iznosi pet bodova.