HomeSportNogometDžeko ponovo heroj, ali Fenerbahče remizira protiv Goztepea

Džeko ponovo heroj, ali Fenerbahče remizira protiv Goztepea

U trećoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela, Edin Džeko je izveo penal za Fenerbahče, čime je ekipu doveo u vodstvo od 1:0. Igra je nastavila biti dinamična, a En Nesyri je u sedmoj minuti nadoknade povisio na 2:0. Činilo se da je pobjeda Fenera osigurana.

Goztepe se ne predaje

Ipak, Goztepe se nije predao. Ekipa je nastavila napadati, a rezultat se promijenio u 68. minuti. Tada se Gunter upisao u strijelce i smanjio zaostatak na 2:1. U nevjerovatnoj završnici utakmice, Romulo je u 95. minuti postigao izjednačujući gol, šokirajući trenera Mourinha i njegove igrače.

Individualni uspjesi Džeke

Ovaj pogodak bio je šesti za Džeku u novoj sezoni. Osim toga, Džeko je imao izvanredne nastupe u kvalifikacijama za Ligu prvaka, gdje je postigao četiri gola protiv Lugana. Također, bio je strijelac i u prvom kolu turskog šampionata, protiv Adana Demirspora.

Uloga Rade Krunića

Drugi bh. reprezentativac, Rade Krunić, ušao je u igru u 88. minuti, ali nije uspio promijeniti rezultat. Fenerbahče se tako morao zadovoljiti remijem protiv Goztepea, unatoč vođstvu od 2:0 koje je bilo na dohvat ruke.