Četvrtak, 4 Jula, 2024
HomeShowbizzDramatična pobjeda Hrvatske nad Albanijom: Igrač s klupe postao heroj!

Dramatična pobjeda Hrvatske nad Albanijom: Igrač s klupe postao heroj!

Hrvatska nogometna reprezentacija ostvarila je dramatičnu pobjedu nad Albanijom rezultatom 2:1, u utakmici koja je iznjedrila historijski podvig jednog igrača s klupe. Utakmica je odigrana na Volksparkstadionu u Hamburgu, a atmosfera na tribinama bila je napeta.

Albanija je povela u prvom poluvremenu golom Qazima Lacija iz Sparte Prag, ali Hrvatska je uspjela izjednačiti u 66. minuti golom Andreja Kramarića. Situacija se dramatično promijenila svega dvije minute kasnije kada je Klaus Gjasula, albanski rezervista, nespretno zahvatio loptu i postigao autogol, čime je Hrvatska preokrenula rezultat na 2:1.

Međutim, najveće iznenađenje susreta dogodilo se u 95. minuti. Gjasula, igrač koji je postao heroj utakmice, izjednačio je golom savršenim udarcem lijevom nogom u donji lijevi ugao protivničkog gola. Ovaj podvig će ostati zabilježen u historiji hrvatskog nogometa.

Na društvenim mrežama se proširio snimak Antonije Čerkez s tribina Volksparkstadiona, koja je objavila fotografiju uz komentar “Izgubili živce, ali idemo dalje”. Antonija je nedavno odgovorila na negativne komentare koji su se pojavili nakon što je pozirala u dresu Hrvatske, ističući da je ponosna na svoje rodno mjesto i svoju zemlju.

Hrvatska reprezentacija je ovom pobjedom ostvarila važnu pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo. Njihov sljedeći protivnik je San Marino, a s nestrpljenjem se očekuje nastup i novi podvigi igrača na terenu.