Utorak, 17 Septembra, 2024
HomeSportNogometDramatičan susret u finalu Kopa Amerika: Argentina osvaja titulu u produžecima

Dramatičan susret u finalu Kopa Amerika: Argentina osvaja titulu u produžecima

U finalu Kopa Amerika između Argentine i Brazila, fudbalski svijet je bio svjedok dramatičnog meča koji je trajao sve do produžetaka. Susret je započeo s velikim kašnjenjem zbog nereda navijača koji su se uspjeli probiti na stadion bez ulaznica.

Bila je to veoma otvorena utakmica u kojoj nije bilo pogodaka ni nakon 90 minuta igre. Međutim, najznačajniji trenutak desio se u 66. minuti kada je argentinski kapiten Lionel Messi povrijedio nogu i morao napustiti teren. Njegova tuga i suze koje je prolivao dok je sjeo na klupu brzo su obišle cijeli svijet.

Dugo se čekalo na pogodak, a trenutak odluke stigao je u 112. minuti produžetaka. Giovani Lo Celso je sjajno asistirao Lautaru Martinezu koji je sam izašao pred golmana Brazila i rutinski ga svladao za vodstvo Argentine od 1:0.

Ovaj gol je bio peti po redu za Martineza na turniru, čime je zasluženo ponio titulu najboljeg strijelca turnira.

Argentina je uspjela sačuvati prednost do kraja utakmice i tako osvojiti naslov prvaka Kopa Amerika. Ova pobjeda znači mnogo za argentinski fudbal i za Lionela Messija, koji je konačno uspio osvojiti trofej s reprezentacijom.

Ovaj meč će sigurno ostati upamćen kao jedan od najemotivnijih trenutaka u karijeri velikog Mesija i argentinskog fudbala. S druge strane, Brazil je ostao praznih ruku i kao poraženi domaćin moraće čekati sljedeću priliku za osvajanje ovog prestižnog turnira.