Četvrtak, 17 Oktobra, 2024
HomeSportNogometDrama VAR-a: Francuska slavi pobjedu protiv Belgije u uzbudljivom meču

Drama VAR-a: Francuska slavi pobjedu protiv Belgije u uzbudljivom meču

Uzbudljiva utakmica i VAR intervencije

U sinoćnjem meču između Belgije i Francuske, sudije su bile na mukama zbog čestih VAR intervencija. Glavni sudija, Miro Peljto, imao je podršku asistenata Senada Ibrišimbegovića i Davora Belje, dok se Luka Bilbija nametnuo kao četvrti sudija.

Pobjednički trenutak Francuske

Prva VAR drama dogodila se u 22. minuti kada je Peljto dosudio penal za Belgiju. Međutim, Youri Tielemans nije iskoristio priliku i promašio je gol. Tek 34. minuta donosi prvi gol Francuske. Randal Kolo Muani uspješno je izveo jedanaesterac i doveo Francusku u vodstvo 1:0.

Preokret i previše ofsajd situacija

Tijekom sudijske nadoknade, Lois Openda postiže gol za Belgiju, ali je prvobitno dosuđen ofsajd. Nakon VAR provjere, pogodak je priznat i rezultat je izjednačen na 1:1. Pritisak je bio veliki na suđenje zbog učestalih VAR intervencija.

Francuska izlazi kao pobjednik

U drugom poluvremenu, Manu Kone je dao gol, ali je on poništen zbog igranja rukom. Ipak, Randal Kolo Muani ponovo se ističe i u 62. minuti postiže gol glavom, dovodeći Francusku do konačnih 2:1. U završnici meča, Aurelien Tchouameni je isključen zbog drugog žutog kartona.