Subota, 19 Oktobra, 2024
HomeSportNogometDrama u Wwin ligi: Široki Brijeg slavio protiv Posušja

Drama u Wwin ligi: Široki Brijeg slavio protiv Posušja

Utakmica puna napetosti

Fudbalska utakmica između Širokog Brijega i Posušja bila je prava fudbalska drama. Od samog početka, igrači su se kretali oprezno na terenu. Prvi udarac viđen je tek u 19. minuti. Igrač Širokog, Galić, odbranio je udarac Iličića.

Pogodak Zlomislića donosi prednost Širokom

U 31. minuti, Rozić je imao sjajnu priliku, ali je Tomić dobro reagovao. Malo kasnije, lopta je otišla pored gola nakon udarca Vrgoča. Kazna za Posušje uslijedila je brzo. U 34. minuti, Zlomislić je postigao jedan od najljepših golova sezone, zakucavši loptu s preko 25 metara za 1:0.

Izjednačenje i penal za goste

Nakon poluvremena, u 52. minuti, Bešlić je izjednačio rezultatom, postigavši gol nakon asistencije Kobiljara. Ipak, šok za domaće uslijedio je brže nego što su se nadali. Sudija je dosudio penal za Široki nakon VAR provjere, a Stanić je preciznim udarcem povisio na 2:1.

Poništeni golovi i konačni ishod

Posušje je pokušavalo doći do izjednačenja i čak su dva gola bila poništena. Prvi pogodak je poništen zbog ofsajda, dok je i Čuljakov gol u 89. minuti odbijen zbog prekršaja. Utakmica je završila rezultatom 2:1 za goste, Široki Brijeg se popeo na šestom mjestu, dok je Posušje ostalo peti.