Utorak, 17 Septembra, 2024
HomeSportKosarkaDrama u produžetku: Srbija ostvarila pobjedu protiv Australije i osigurala mjesto u...

Drama u produžetku: Srbija ostvarila pobjedu protiv Australije i osigurala mjesto u polufinalu

U uzbudljivoj utakmici na olimpijskom turniru, Srbija je savladala Australiju nakon produžetka i osigurala mjesto u polufinalu. Iako je Srbija bolje otvorila meč, Australija je ubrzo preuzela kontrolu i povela čak sa 14 poena razlike.

Dominacija Australije u prvom poluvremenu

U prvoj četvrtini, Australija je bila nezaustavljiva, povećavši prednost na 24 poena (44:20) u drugoj. Ipak, Srbija se odlično sabrala i smanjila zaostatak na 12 poena do odlaska na odmor.

Snažan povratak Srbije

U trećoj četvrtini, Srbija je prikazala nevjerojatnu igru, te sredinom četvrtine preokrenula rezultat na 61:60. Iako su se timovi do ulaska u posljednju četvrtinu izmjenjivali u prednosti, Srbija je zadržala korak s Australijom.

Drama u završnici utakmice

U posljednjoj četvrtini, Srbija je imala minimalnu prednost. Drama se nastavila, a sjajni Mills je spasio Australiju i odveo meč u produžetke. U dodatnih pet minuta, Srbija je pokazala bolju igru i na kraju zasluženo trijumfovala.