Petak, 20 Septembra, 2024
HomeSportNogometDrama u Crnoj Gori: Radnički eliminisan od Mornara poslije penala

Drama u Crnoj Gori: Radnički eliminisan od Mornara poslije penala

Izvrsna predstava na terenu

Fudbalski klub Radnički iz Niša doživio je eliminaciju u evropskim takmičenjima nakon uzbudljive utakmice s crnogorskim Mornarom. Iako su gosti imali prednost 1:0 iz prvog susreta, domaći su brzo anulirali tu prednost. Chris Marlon Ondong-Mba postigao je pogodak u 45. minuti, a potom i drugi gol u 83. minuti.

Milan Aleksić donosi nadu Radničkom

Činilo se da će Mornar lako proći dalje, no Radnički se nije dao. U osmoj minuti nadoknade, Milan Aleksić je sjajnim golom odveo utakmicu u produžetke. Njegov pogodak unio je novu energiju u tim i omogućio im nastavak borbe.

Pobjednik odlučen izvođenjem kaznenih udaraca

Produžeci nisu donijeli golove, pa su se igrači pripremili za izvođenje jedanaesteraca. Prvi je promašio Marko Đurišić iz Mornara, ali su potom Miloš Ristić i Slobodan Simović bili precizni. Tokom izvođenja penala, svi ostali igrači su proveli lopte u mrežu, što je rezultiralo eliminacijom Radničkog.

Na kraju, Mornar je slavio u uzbudljivoj utakmici punoj preokreta i dramatičnih trenutaka, ostavljajući Radnički izvan evropskog takmičenja. Ova utakmica će se sigurno pamtiti kao jedna od najnapetijih u ovoj sezoni.