Četvrtak, 19 Septembra, 2024
HomeSportOstali sportoviDrama na vaterpolu: Srbija pobijedila Grčku u posljednjim sekundama!

Drama na vaterpolu: Srbija pobijedila Grčku u posljednjim sekundama!

U uzbudljivom meču na olimpijskom turniru, Srbija je savladala Grčku rezultatom 12:11. Utakmica je bila ispunjena napetostima i dramom sve do posljednjih sekundi.

Preokreti i uzbuđenja tokom utakmice

Nakon prvog perioda igre, rezultat je bio izjednačen 3:3. Srbija je u drugoj četvrtini povela s 6:5, no Grčka se brzo vratila u igru i preokrenula rezultat. U posljednjoj četvrtini, Nemanja Vico donosi Srbima poravnanje na 10:10. Dvije i po minute prije kraja, Dušan Mandić osigurava preokret Srbije.

Herojski trenutak na kraju utakmice

Dok je Grčka stigla do izjednačenja samo šest sekundi prije kraja, Nikola Jakšić je postigao odlučujući pogodak za Srbiju. Ova pobjeda omogućila je daljnje snove o odbrani olimpijskog zlata koje su osvojili u Tokiju 2021. godine.

Najefikasniji igrači

Dušan Mandić bio je najefikasniji igrač Srbije s pet golova, dok je Viktor Rašović dodao tri pogotka. Za Grčku, najistaknutiji igrač bio je Dimitrios Skoumpakis s tri postignuta gola.

Ovom pobjedom Srbija pokazuje snagu i borbenost, unatoč tome što nisu svrstavani u red glavnih favorita na turniru.