Četvrtak, 19 Septembra, 2024
HomeSportNogometDrama na utakmici: Sloboda izjednačila u zadnjim trenucima susreta

Drama na utakmici: Sloboda izjednačila u zadnjim trenucima susreta

Halilović donosi prednost

U uzbudljivom susretu, Dinamo je poveo sa 1:0 zahvaljujući pogotku Dine Halilovića u 32. minuti. Halilović je pogodio nakon asistencije Tine Blaža Lauša, dajući svojoj ekipi prednost u prvom dijelu.

Kontroverzna odluka sudije

Prava drama odigrala se u 45. minuti. Aldin Hrvanović je oboren u kaznenom prostoru od strane Lauša, ali sudija Sabrija Topalović nije konsultovao VAR. Njegova odluka zasjenila je cijelu utakmicu jer je Sloboda ostala bez čistog jedanaesterca koji bi mogao donijeti izjednačenje.

Izjednačujući pogodak u samom finišu

U drugom dijelu, oba tima pokušavala su postići gol, a na kraju je to uspjelo domaćim igračima. Velizar Janketić je postigao pogodak u 92. minuti, donoseći veliku radost navijačima Slobode. Ipak, postoji sumnja da je pogodak postignut iz ofsajda, što je potvrdio i usporeni snimak.

Utakmica puna kontroverzi

Ovaj susret bio je obilježen kontroverznim odlukama sudije i sumnjivim situacijama. Mnogi smatraju da je Sloboda oštećena, a odluke sudije dodatno su pojačale napetost na terenu. Utakmica će zasigurno ostati u sjećanju više zbog spornih trenutaka nego zbog igre.