Utorak, 2 Jula, 2024
HomeSportNogometDrama na utakmici između Njemačke i Danske: Kontroverzne odluke sudija prevagnule u...

Drama na utakmici između Njemačke i Danske: Kontroverzne odluke sudija prevagnule u korist Njemačke

U osmini finala Evropskog prvenstva, Njemačka je pobijedila Dansku rezultatom 2:0, ali rezultat bi mogao biti drugačiji da su milimetri otišli u korist Danske. U 49. minuti, Joachim Andersen postigao je gol za Dansku, ali VAR intervencija je otkrila ofsajd i gol je poništen. Nakon samo dvije minute, sudija je dosudio penal za Njemačku, što je otvorilo put ka njihovoj pobjedi.

Nakon utakmice, Joachim Andersen iz Crystal Palacea bio je ljutit na odluke sudija. Izjavio je da su obje situacije sporne, ali da je penal bio nepotreban. Defanzivac je naglasio da nije mogao trčati s rukama iza leđa i da nije mogao spriječiti udarac lopte koje je rezultiralo pogotkom.

Ove kontroverzne odluke su podigle mnogo prašine među navijačima i stručnjacima, koji tvrde da je ofsajd bio minimalan i da se ovakve situacije trebaju uključiti u derogiranje VAR tehnologije. S druge strane, zagovornici VAR-a smatraju da su odluke bile ispravne i da je ova tehnologija neophodna kako bi se osigurala fer igra.

Njemačka će nastaviti u četvrtfinalu dok će Danska morati prekinuti svoj put na ovom turniru. Bez obzira na kontroverze, oba tima su pokazala odlične igre i borbenost, što je učinilo utakmicu zanimljivom za gledanje.

Ostaje da se vidi kako će se dalje odvijati Evropsko prvenstvo i kakve će biti buduće odluke sudija u narednim utakmicama.