Petak, 4 Oktobra, 2024
HomeSportNogometDrama na terenu: Remi Roma i Manchester United, i potezi Džeke

Drama na terenu: Remi Roma i Manchester United, i potezi Džeke

Nizozemski zaplet u Enschedeu

U uzbudljivoj utakmici, nizozemski ekipa je povela u ranoj fazi meča protiv Rome. Michel Vlap postigao je gol u 29. minutu, što je donijelo vodstvo domaćinima. Ovaj rezultat ostao je nepromijenjen do kraja prvog dijela.

Džeko i En-Nesyri u igri

Edin Džeko nije započeo utakmicu kao starter. Jose Mourinho je umjesto njega odabrao Youssefa En-Nesyrija, što se kasnije pokazalo kao loša odluka. Džeko ulazi u igru u 62. minuti, zamijenivši En-Nesyrija.

Konačni rezultat i podjela bodova

Ubrzo nakon Džekinog ulaska, Dušan Tadić pogađa za konačnih 1:1. Ovim rezultatom obje ekipe su podijelile bodove u Enschedeu, a Roma je nastavila sa borbom za bodove u grupnoj fazi.

Sranje za Manchester United

Manchester United se suočio sa teškim izazovom na gostovanju u Portu, gdje je završilo 3:3. United je imao vođstvo od 2:0, ali je Porto preokrenuo meč. Harry Maguire spasio je čast Uniteda sa golom u 91. minuti.

Neugodni trenuci za Roma i Galatasaray

Osim Rome, zanimljivo je da je i Galatasaray kiksao. Iako su imali dva gola prednosti na gostovanju u Rigasu, završili su s remijem 2:2. Ova kola donijela su mnogo iznenađenja u evropskim takmičenjima.