HomeSportNogometDrama na terenu: Partizan ispao iz kvalifikacija Evropske lige protiv Lugana

Drama na terenu: Partizan ispao iz kvalifikacija Evropske lige protiv Lugana

U uzbudljivoj fudbalskoj večeri, Partizan je doživio neočekivani poraz od Lugana u kvalifikacijama Evropske lige. Iako su crno-bijeli dominirali tokom regularnog dijela meča, završilo je 3:2 za domaću ekipu.

Partizan vodi, ali Lugano se vraća

Partizan je poveo u 44. minuti preko milionera Zahida. Iako su odlično započeli, Lugano je brzo izjednačio. U samo tri minute drugog poluvremena, Steffen je postigao gol i ponovo vratio nadu svom timu.

Povratak Partizana i šokantno izjednačenje

Partizan je ponovo preuzeo vodstvo u 67. minuti zahvaljujući Markoviću. Činilo se da će crno-bijeli zadržati prednost, ali produžeci su donijeli preokret. Iako je Lugano ostao s igračem manje nakon crvenog kartona u 88. minuti, Belhadj je u 111. minuti izjednačio rezultat.

Partizan seli u Konferencijsku ligu

Sa ukupnim rezultatom 3:2, Lugano je prošao u narednu rundu, dok će se Partizan morati fokusirati na play-off Konferencijske lige. Njihov sljedeći protivnik biće belgijski Gent, gdje će tražiti iskupljenje i novu priliku.