Petak, 20 Septembra, 2024
HomeSportNogometDrama na terenu: Osijek ispao iz Konferencijske lige nakon penala

Drama na terenu: Osijek ispao iz Konferencijske lige nakon penala

Osijek je imao šansu da se plasira u play-off Konferencijske lige, ali nije uspio da iskoristi prednost koju je imao tokom utakmice. U revanš susretu jučer su igrali protiv ekipe koja im je bila ravnopravan protivnik. Na kraju, utakmica je završila rezultatom 2:2, nakon što su se odigrali produžeci bez pogodaka.

Utakmica koja je imala sve

U prvoj utakmici ove dvije ekipe završila je 1:1, dok je u jučerašnjem revanšu Osijek dva puta vodio. Tečaj je otvoren pogotkom Jugovića u 37. minuti. Međutim, Aliyev je izjednačio iz penala u 54. minuti.

Osijek prokockao svoju šansu

Osijek je ponovo prešao u vodstvo zahvaljujući Matkoviću, koji je pogodio devet minuta prije kraja. Ipak, domaći su se naposljetku predali i dopustili Volkovi da izbori izjednačenje u 90. minuti, čime su produžeci postali neizbježni.

Pucanje penala i tragičari

U izvođenju penala, igrači Osijeka zabilježili su loš učinak, promašivši četiri od pet udaraca. Tragičari večeri bili su Pušić, Ademi, Pedro Lima i Mikolčić. S druge strane, domaći su realizovali samo dva udarca, ali su to bilo dovoljno za prolaz dalje.