HomeSportRukometDrama na terenu: Njemačka slavila protiv Francuske u uzbudljivom susretu

Drama na terenu: Njemačka slavila protiv Francuske u uzbudljivom susretu

U uzbudljivoj rukometnoj utakmici, Njemačka je osigurala pobjedu protiv Francuske. Ključna figura bila je Dika Mem, koji je sei šest sekundi prije kraja regularnog toka predao loptu Nijemcima. Ovo je omogućilo Njemačkoj da izjednači i izbori produžetak.

Početak utakmice i prednost Francuske

U početku, igra je bila izuzetno izjednačena. Obje ekipe su se smjenjivale u vođstvu. Francuska je prvi put stvorila značajniju prednost povela s 12:8. Tokom prvog poluvremena, Trikolori su povećali razliku na 16:11. Međutim, Nijemci nisu odustajali i na poluvrijeme su otišli sa zaostatkom od tri gola (17:14).

Nastavak i preokret Njemačke

U drugom poluvremenu, Francuska je krenula s odličnom igrom i povela sa šest razlike, 20:14. Međutim, Nijemci su podigli nivo svoje igre. Deset minuta prije kraja, izjednačili su rezultat na 25:25. Sebastian Heymann je donio prednost Njemačkoj, prvi put nakon vodstva 4:2 na početku.

Ključni trenutak i završnica

U ovom uzbudljivom meču, Mem je bio ključna figura, ali nažalost i tragičar za Francusku. Iako je postigao deset golova, njegova greška donijela je Njemačkoj trijumf u dramatičnom finišu. Utakmica je završena s mnogo uzbuđenja i emocija na terenu.