Nedjelja, 27 Oktobra, 2024
HomeSportNogometDrama na terenu: Chelsea pobijedio Newcastle rezultatom 2:1

Drama na terenu: Chelsea pobijedio Newcastle rezultatom 2:1

Prvi dijelovi utakmice donose uzbuđenje

Na posljednjem meču Premier lige, Chelsea je odigrao dramatičnu utakmicu protiv Newcastlea. Domaći tim je već u četvrtoj minuti postigao gol, no VAR je poništio pogodak Palmera zbog ofsajda.

Smithov presudni udarac

Dolaskom do 18. minute, Chelsea je konačno došao do vodstva. Strijelac Jackson je bio precizan, zahvaljujući asistenciji Neta. Međutim, uzbuđenja tu nisu stala. U 32. minuti Isak je postigao izjednačujući gol, čime je prvo poluvrijeme završeno rezultatom 1:1.

Povratak Chelseaja u drugom poluvremenu

Nastavak utakmice započeo je s brzim razvojem situacije. Palmer je već u prvoj minuti drugog poluvremena ponovo doveo Chelsea u vodstvo, što je postalo i konačno. Chelsea je na ovaj način osvojio tri veoma važna boda.

Položaj na tabeli i naredni izazovi

Sa ovom pobjedom, Chelsea se trenutno nalazi na četvrtom mjestu Premiershipa, dok je Newcastle 12. U narednom kolu Chelsea će se suočiti s Manchester Unitedom, dok Newcastle očekuje meč protiv Arsenala. Osim toga, pobjede su zabilježili i Crystal Palace i West Ham, koji su savladali Tottenham i Manchester United.