Ponedjeljak, 21 Oktobra, 2024
HomeSportKosarkaDrama na terenu: Bosna slavi pobjedu protiv Borca

Drama na terenu: Bosna slavi pobjedu protiv Borca

Uzbudljiva utakmica u okviru košarkaške lige

Košarkaši Bosne ostvarili su značajnu pobjedu protiv Borca u dramatičnoj završnici meča. Gosti su na poluvremenu imali minimalnu prednost s rezultatom 42:40.

Preokret u drugom poluvremenu

Borac je treću četvrtinu riješio u svoju korist s rezultatom 24:16, stekavši prednost od šest poena, 64:58, pred posljednjih deset minut.

Lutete junak meča

Bosna je uspjela nadoknaditi zaostatak u završnici. Junak ovog susreta bio je Lutete, koji je pogodio ključnu trojku u posljednjoj sekundi, utišavši domaće navijače.

Efikasni igrači Bosne

Haris Delalić predvodio je Bosnu s 16 poena i tri skoka. Jarrod West i Dimitrius Underwood dodali su po 13 poena. West je takođe ostvario četiri asistencije i tri skoka, dok je Underwood zabilježio šest skokova i četiri asistencije. Dvocifren je bio i Petar Kovačević s 12 poena.

Borac s jakim performansama

Na strani Borca najbolji su bili Srđan Gavrić i Đorđe Topolović s po 18 postignutih poena. Tyron Harris pridružio se s 16 poena, sedam asistencija i četiri skoka, dok je Vuk Bošković dodao deset poena, pet asistencija i četiri skoka.

Konačni rezultat

Na kraju, rezultat je bio Borac 80, Bosna 83, što Bosni donosi važne bodove u ovoj sezoni.