Ponedjeljak, 16 Septembra, 2024
HomeSportOstali sportoviDrama na Paraolimpijadi: Iran nadmašio BiH i osvojio zlato

Drama na Paraolimpijadi: Iran nadmašio BiH i osvojio zlato

Neuspješni pokušaji Zlatnih ljiljana

Iran je slavio u finalu sjedeće odbojke na Paraolimpijadi, nakon dramatičnog preokreta. Naši odbojkaši, poznati kao Zlatni ljiljani, imali su šansu za vodstvo od 2:0, ali su propustili tri set-lopte u drugom setu.

Izjednačen prvi set

Iran je bolje otvorio meč i većinom vodio. Ipak, Bosna i Hercegovina se nije predavala. Naši odbojkaši su se borili, izjednačili u završnici prvog seta i na kraju slavili s 25:22.

Drama drugog seta

U drugom setu, situacija se ponovila. Iran je opet imao prednost, ali su Zlatni ljiljani uhvatili priključak. U dramatičnom finišu, naši sportisti su imali tri prilike za ostvarenje drugog seta, no Iran je na kraju slavio s 30:28, izjednačivši rezultat.

Povijest uspjeha u sjedećoj odbojci

Ovo je srebrna medalja za BiH u sjedećoj odbojci na Paraolimpijadi. Prije ovog takmičenja, naši sportisti su se okitili zlatom dva puta i jednom bronzom. Ovaj uspjeh dodatno potvrđuje kvalitet bh. odbojke na svjetskoj sceni.