Četvrtak, 19 Septembra, 2024
HomeSportNogometDrama na košarkaškom terenu: Srbija poražena od SAD-a u borbi za finale

Drama na košarkaškom terenu: Srbija poražena od SAD-a u borbi za finale

U uzbudljivom polufinalu olimpijskog turnira, Srbija se suočila s Amerikom. Početak meča donio je vodstvo Amerike, no ubrzo su Srbijanci preuzeli kontrolu. Na poluvremenu je Srbija imala prednost od 42:25, ali su Amerikanci, predvođeni Stephena Curryjem, smanjili razliku na 20 poena.

Snažni srbijanski start

Košarkaši Srbije, vođeni Aleksom Avramovićem, igrali su odlično. Prva četvrtina završila je rezultatom 31:23. Srbi su nastavili s dobrom igrom u drugoj četvrtini i dosegli prednost od 17 poena. No, završnica prvog poluvremena donijela je promjene. Curry je bio nezaustavljiv i postigao 20 poena do poluvremena.

Treća četvrtina: Igra bez prednosti

U trećoj četvrtini, meč je bio ravnopravan. Amerikanci su smanjili razliku na šest poena, ali su Srbi ponovno dodali gas. U posljednju dionicu ušli su s prednošću od 76:63. Ipak, očekivala ih je teška borba.

Završnica puna napetosti

U posljednjoj četvrtini, Amerikanci su pokazali svoj karakter. Izjednačili su rezultat i utakmica je postala prava drama. Iskusni Amerikanci su na kraju slavili i plasirali se u finale. Najbolji strijelac bio je Curry s nevjerojatnih 36 poena, dok je Joel Embiid dodao 19 poena. U redovima Srbije, Bogdan Bogdanović je upisao 20 poena, a Nikola Jokić je ostvario double-double s 17 poena i 11 skokova.