Subota, 12 Oktobra, 2024
HomeSportNogometDrama na Gradskom stadionu: Borac preokrenuo rezultat protiv Veleža!

Drama na Gradskom stadionu: Borac preokrenuo rezultat protiv Veleža!

Greške na početku utakmice

Utakmica između Borca i Veleža počela je velikim greškama. Golman Manojlović napravio je propust, a Mlinarić je promašio prazan gol. Ubrzo nakon toga, Velež se spasio u 12. minuti, kada je lopta izbijena s gol-linije nakon šuta Ogrineca.

Kontroverzije i isključenje

Tempo utakmice opao je u drugom dijelu prvog poluvremena. Ključni trenutak dogodio se u posljednjim sekundama kada je Vehabović dobio drugi žuti karton. Velež je ostao s igračem manje, što je izazvalo proteste gostiju prema sudiji Njegomiroviću.

Povratak Veleža

U drugom poluvremenu, Velež je iznenadio domaće. Iako s igračem manje, imali su dobru priliku, a potom su u 53. minuti poveli. Milak je iskoristio grešku Šušića, ukrao loptu, zaobišao golmana i pogodio mrežu. Ovaj momenat izazvao je šok u Banjoj Luci.

Preokret do kraja utakmice

Borac je, ipak, uspio preokrenuti rezultat. Vranješ je pogodio glavom pola sata prije kraja. Konačni udarac stigao je u 82. minuti kada je Ogrinec postavio rezultat na 2:1 za domaći tim.

Trenutno stanje na tabeli

Borac se trenutno nalazi na četvrtom mjestu Wwin lige BiH, dok Velež drži devetu poziciju. U narednom kolu Borac gostuje Igmanu, a Velež čeka Sarajevo.