Srijeda, 3 Jula, 2024
HomeTenisĐoković započeo obranu naslova u Parizu u stilu, lovi rekordnu Grand Slam...

Đoković započeo obranu naslova u Parizu u stilu, lovi rekordnu Grand Slam titulu

Prvi teniser svijeta, Novak Đoković, započeo je odbranu naslova na turniru u Parizu na spektakularan način. Prikazavši vrlo solidnu igru, Đoković je dominirao protiv svog protivnika Pierrea-Huguesa Herberta. Ova pobjeda je još jedan korak naprijed u njegovoj potrazi za rekordnom 25. Grand Slam titulom u karijeri.

Đoković je započeo meč izvrsno, pružajući sjajnu igru u prvom setu. Sa tri asa i gubljenjem samo tri poena u svojim servis gemovima, Srbin je brzo stekao prednost. U trećem gemu je napravio break, što mu je bilo dovoljno da osvoji prvi set.

Drugi set je bio mnogo neizvjesniji. Nakon ranog breaka Novaka, Herbert je odmah uzvratio i izborio tiebreak. Međutim, Đoković je ostao fokusiran i sa ubjedljivih 7:3 osvojio drugi set.

U trećem setu se Đokoviću pružila prilika za break u desetom gemu, što je iskoristio i time završio posao sa rezultatom 6:4. Njegova sigurna i kvalitetna igra potvrđuje zašto je trenutno najbolji teniser svijeta.

U narednoj rundi, Đoković će se suočiti sa Špancem Robertom Carballesom Baenom, koji se trenutno nalazi na 63. mjestu ATP liste. Đoković će pokušati nastaviti svoj uspješan niz i još više približiti se ostvarenju svog najvećeg cilja – rekordne Grand Slam titule.

Očekuje se da će fanovi sa nestrpljenjem isčekivati sljedeći meč kako bi vidjeli sjajnu igru i moć čovjeka koji vlada svjetskim tenisom. Novak Đoković je definitivno u formi koja obećava da će nastaviti sa briljantnim nastupima na terenu.