Utorak, 2 Jula, 2024
HomeTenisĐoković se povrijedio u meču: Je li ugrožen za nastavak turnira?

Đoković se povrijedio u meču: Je li ugrožen za nastavak turnira?

U drugom setu meča između Novaka Đokovića i Cerundola, srpski teniser se požalio na probleme sa koljenom. Iako je započeo meč izuzetno dobro i bez većih poteškoća osvojio prvi set, u drugom setu je izgledao vidno nelagodan. Nakon što je Đoković izgubio prvi gem drugog seta, zatražio je medicinski timeout i dobio pomoć stručnog medicinskog tima.

Ovo nije bio jedini put da je Đoković tražio medicinsku pomoć. Između gemova je još dva puta zatražio vremena kako bi se pogledao. U jednom trenutku, čak je povikao prema svom boksu: “Ispalo je iz ležišta!”. Unatoč povredi, Đoković je odlučio nastaviti meč.

Međutim, argentinski teniser Cerundolo iskoristio je priliku i odnio drugi set rezultatom 7:5, poravnavši rezultat na 1:1, nakon što je Đoković dominirao u prvom setu sa 6:1.

Sada se postavlja pitanje hoće li povreda utjecati na daljnji napredak Đokovića u turniru. Četvrtfinale čeka pobjednika između Taylor Fitz-a i Casper Ruud-a. Hoće li Đoković biti u mogućnosti nastaviti dalje ili će se morati povući sa turnira?

Odgovor na ovo pitanje ostat će nepoznat sve do sljedećeg meča. Đoković je poznat kao izuzetno izdržljiv teniser i vjerovatno će učiniti sve što je moguće kako bi se što prije oporavio i pripremio za naredne mečeve. Rezultat će pokazati koliko je povreda ozbiljna i koliko će utjecati na njegov daljnji napredak u ovom turniru.