Nedjelja, 7 Jula, 2024
HomeSportNogometĐoković se borio do kraja: Pobjeda nakon 4 sata i 28 minuta...

Đoković se borio do kraja: Pobjeda nakon 4 sata i 28 minuta protiv Musettija

Nakon napetog i dugog meča koji je trajao 4 sata i 28 minuta, Novak Đoković uspio je da ostvari pobjedu protiv Lorenza Musettija na Roland Garrosu. Meč je počeo u subotu u 22:38, a završio je u nedjelju u 3:06.

Iako je Musetti pokazao sjajnu formu od samog starta meča, Đoković je uspio povesti u setovima nakon brejka u 12. gemu prvog seta. Međutim, u drugom setu odlučivao je tiebreak u kojem je Đoković propustio set loptu, što je Musetti iskoristio i poravnao na 1:1.

Treći set donio je dupli break Italijana i vodstvo u setovima 2:1, te je izgledalo da je Đoković na konopcima. Međutim, najbolji teniser svijeta uspio se oporaviti i podići nivo igre, što je rezultiralo pobjedom u četvrtom setu sa rezultatom 6:3. Konačno, Musetti je izgubio snagu i Đoković je završio meč sa 6:0 u petom setu, osiguravajući svoje mjesto u narednoj rundi.

Ovaj meč je historijski jer nikada prije na Roland Garrosu nije odigran meč nakon 1:30. Đoković je također ostvario svoju 369. pobjedu na Grand Slamovima, čime je izjednačio rekord Rogera Federera.

U borbi za mjesto u četvrtfinalu, Đoković će se suočiti sa Franciscom Cerundolom iz Argentine, koji je nakon preokreta pobijedio Tommyja Paula sa rezultatom 3:1 u setovima. Svi teniski fanovi s nestrpljenjem iščekuju ovaj meč.