Nedjelja, 30 Juna, 2024
HomeSportNogometĐoković povrijedio koljeno, ali uspio se vratiti i pobijediti na Roland Garrosu

Đoković povrijedio koljeno, ali uspio se vratiti i pobijediti na Roland Garrosu

Srpski teniser Novak Đoković je doživio težak trenutak na turniru Roland Garros nakon što je izjavio da mu je koljeno ispalo iz ležišta tokom meča. Iako je prvi set osvojio sa ubjedljivih 6:1, u drugom setu je počeo osjećati probleme s koljenom pri rezultatu 1:1 i 0:40.

Đoković je zatražio medicinski timeout kako bi mu se ukazala pomoć i uspio je nastaviti meč. Međutim, očigledno je bilo da se muči, što je iskoristio argentinski teniser Cerundolo i osvojio drugi set rezultatom 7:5, poravnavši na 1:1.

Đoković se nije predao i nastavio je borbu unatoč bolovima. Cerundolo je dominirao u trećem setu sa 6:3 i činilo se da je sve gotovo pri rezultatu 4:2 u njegovu korist. Međutim, Đoković je pokazao svoju snagu i karakter, uspio je vratiti break i napraviti još jedan u 12. gemu, te je sa rezultatom 7:5 “ukrao” set argentinskom teniseru.

Ova pobjeda Đokovića pokazuje njegovu izuzetnu borbenost i želju za pobjedom, uprkos ozljedi. Nakon napetog meča, Đoković je prošao u četvrtfinale turnira Roland Garros i nastavit će svoju misiju osvajanja još jednog Grand Slam naslova.

Pitanje je koliko će Danil Medvedev, njegov naredni protivnik, uspjeti iskoristiti Đokovićevu ozljedu i stići do pobjede. U svakom slučaju, navijači su s nestrpljenjem isčekivali ovaj susret, a sigurno će biti svjedoci velike borbe na terenu.