Nedjelja, 7 Jula, 2024
HomeTenisĐoković izgovorio "da je gotovo" i napustio stadion nakon poraza na Otvorenom...

Đoković izgovorio “da je gotovo” i napustio stadion nakon poraza na Otvorenom prvenstvu Francuske

Španac je u prvom kolu Otvorenog prvenstva Francuske poražen od Nijemca Alexandera Zvereva, a na tribinama Philippe Chatrier stadiona su bila brojna poznata lica među kojima je bio i Đoković.

Đokovića su kamere snimile u završnici drugog seta kada je Nadal propustio priliku da izjednači rezultat u setovima na 1:1. Zverev je vratio brejk zaostatka i izjednačio rezultat na 5:5, a kasnije i osvojio drugi set nakon čega je Đoković izgovorio “da je gotovo”.

Upravo nakon desetog gema u drugom setu režiser je snimio Đokovića kako klima glavom i izgovara “gotovo, gotovo” što se na kraju i ispostavilo tačnim. Iako je mnogo očekivao od meča, Đoković je očigledno osjetio da više nema šanse za preokret.

Nakon drugog seta, Đoković je napustio stadion. Iako je bio razočaran rezultatom, Nole je ponosno prihvatio poraz i okrenuo se narednim izazovima.

Ovo je bio veliki izazov za Đokovića nakon povratka od povrede, ali će se sigurno vratiti jači i spremniji za naredne turnire.

Otvoreno prvenstvo Francuske nastavlja se bez Đokovića koji će ostati u mislima svojih navijača kao i svih ljubitelja tenisa koji su pratili ovaj meč.