Srijeda, 3 Jula, 2024
HomeTenisĐoković bez problema do trećeg kola Francuskog Opena: Pobijedio španskog tenisera sa...

Đoković bez problema do trećeg kola Francuskog Opena: Pobijedio španskog tenisera sa 3:0

Svjetski broj jedan, Novak Đoković, ostvario je ubjedljivu pobjedu protiv španskog tenisera Roberta Carballesa Baene sa 3:0 setova i plasirao se u treće kolo Francuskog Opena.

Susret nije počeo dobro po Đokovića, jer je Carballes Baena već u prvom gemu oduzeo Noleu servis. Međutim, Đoković se vratio već u sljedećem gemu i izjednačio na 1:1. U četvrtom gemu prvog seta, Đoković je stvorio čak četiri brejk lopte, ali nije uspio iskoristiti nijednu od njih. Ipak, u desetom gemu je uspio oduzeti servis protivniku i povesti s 1:0 u setovima.

U drugom setu, Đoković je pokazao dominantnost, brzo poveo sa 4:0 uz dva brejka prednosti. Carballes Baena se uspio vratiti u petom gemu i smanjiti na 4:1, ali Đoković je odigrao sjajno, osvojio sljedeća dva gema i osvojio drugi set rezultatom 6:1.

Ni treći set nije bio izazov za Đokovića. Srbijanski teniser je dominirao igrom i trijumfalno slavio rezultatom 6:2. Ova pobjeda mu je osigurala plasman u treće kolo Francuskog Opena, gdje će se sastati s pobjednikom meča između Gaela Monfilsa i Lorenza Musettija.

Novak Đoković je ponovno pokazao svoju izuzetnu formu i sigurno koraknuo naprijed ka osvajanju drugog Grand Slam naslova ove sezone.