HomeSportNogometDinamo Zagreb osigurao mjesto u grupnoj fazi Lige prvaka

Dinamo Zagreb osigurao mjesto u grupnoj fazi Lige prvaka

Pobjeda protiv konkurencije

Dinamo Zagreb je ostvario značajnu pobjedu u svom posljednjem meču. Modri su poveli fenomenalnim golom Marka Pjace u 32. minuti. Ova prednost je bila dovoljna da dodatno smanji pritisak na ekipu. Potvrdu trijumfa donio je autogol Silve u 53. minuti, čime je rezultat bio postavljen na konačnih 2:0.

Rekordni nastupi i zarada

Ovom pobjedom, Dinamo je osigurao svoj deveti nastup u grupnoj fazi elitnog evropskog klupskog takmičenja. Ovaj uspjeh ne donosi samo prestiž, već i značajnu finansijsku dobit. Naime, ulaskom u Ligu prvaka, klub će zaraditi minimalno 18,6 miliona eura od UEFA-e.

Finansijski benefiti za klub

Osim toga, klupski ranking, desetogodišnji koeficijent i udio od marketinga može donijeti još dodatnih 10 miliona eura. Svaki osvojen bod u Ligi prvaka vrijedi 700.000 eura, što daje priliku dodatne zarade. Ovi podaci pokazuju kako je uspjeh na terenu važan i sa financijskog aspekta.

Žrijeb za Ligu prvaka

Žrijeb Lige prvaka održat će se sutra u 18 sati u Monte Carlu. Tada će Modri saznati koji će biti njihovi protivnici u ovoj uzbudljivoj sezoni. Očekivanja su velika, a Dinamo se nada da će nastaviti sa odličnim igrama i u grupnoj fazi.