HomeSportNogometDinamo slavio protiv Qarabaga, Crvena zvezda poražena u Norveškoj

Dinamo slavio protiv Qarabaga, Crvena zvezda poražena u Norveškoj

Dinamo dominira na domaćem terenu

U uzbudljivom susretu, Dinamo Zagreb je zabilježio uvjerljivu pobjedu protiv Qarabaga. Ekipa je počela utakmicu otvoreno, stvarajući nekoliko dobrih prilika. Gosti iz Azerbejdžana su takođe imali svoje šanse, ali su Dinamovi igrači bili efikasniji.

Kulenović donosi pobjedu

Ključni trenutak utakmice desio se nakon pola sata igre. Marko Pjaca posprema loptu u mrežu, čime je Dinamo došao do prednosti. U drugom poluvremenu, Dinamo je pokazao nadmoćnu igru. U posljednjih petnaest minuta, Luka Kulenović se istakao sa dva gola, postavivši konačnih 3:0.

Crvena zvezda na iskušenju u Norveškoj

Ekipa Crvene zvezde nije imala sreće u Norveškoj. Poraženi su od Bodo/Glimta rezultatom 2:1. Igrači su imali defanzivnu strategiju, ali su na kraju poklekli. Domaći su poveli preko Bjortufta, a Maatta je udvostručio prednost deset minuta kasnije.

Nada za revanš

Zvezdu je u igri ostavio Mimović, koji je postigao pogodak 15 minuta prije kraja. Revanši između Dinama i Qarabaga, te Crvene zvezde i Bodo/Glimta igraju se 28. augusta. Obje ekipe će morati dati sve od sebe da osiguraju prolaz u grupnu fazu Lige prvaka.