Petak, 5 Jula, 2024
HomeSportNogometDinamo osvojio Kup Hrvatske pobijedivši Rijeku 3:1

Dinamo osvojio Kup Hrvatske pobijedivši Rijeku 3:1

Nakon neodlučenog rezultata 0:0 na Maksimiru, Dinamo je uspio pobijediti Rijeku u revanšu finala Kupa Hrvatske rezultatom 3:1. Ova pobjeda je donijela Dinamu dvostruku krunu u domaćem prvenstvu.

Dinamovi igrači su briljirali na terenu, a golove za Dinamo postigli su Petar Sučić u 28. minuti i Martin Baturina u 42. minuti susreta. Marko Bulat je također doprinio rezultatu pogotkom u 82. minuti. Konačan rezultat postavio je Toni Fruk golom iz slobodnjaka u prvoj minuti sudijske nadoknade.

Ova pobjeda je značajna za Dinamo, posebno zbog kritika koje su stizale na račun kluba pred početak sezone. Međutim, ekipa se uspjela okrenuti i osvojiti tako važne trofeje u Hrvatskoj, dok su u Konferencijskoj ligi zaustavljeni u četvrtfinalu od PAOK-a.

Sada ostaje samo još jedna utakmica do kraja sezone protiv Rudeša, nakon čega će trener Sergej Jakirović i igrači Dinama proslaviti osvajanje oba trofeja sa svojim navijačima u Zagrebu.

Ova pobjeda će sigurno donijeti zadovoljstvo navijačima Dinama, ali također i značajan podstrek za klub u narednoj sezoni.